Xخرید آنلاین بلیت هواپیما
 • آخرین اخبار تخصصی صنعت حمل و نقل هوایی و گردشگری ایران
 • سرعت در پیدا کردن قوانین و بخشنامه ها
 • اطمینان از دیدن بخشنامه ها و عدم نگرانی از عدم دریافت بخشنامه توسط رایانامه
 • صرفه جویی در مصرف کاغذ
 • اولین وب سایت تخصصی بخشنامه های هواپیمایی ها در ایران
 • دسترسی همه پرسنل به بخشنامه ها بدون نیاز به ارسال برای تک تک آنها
 • حذف بایگانی دستی بخشنامه ها
 • دیدن بخشنامه هواپیمایی مورد نظر به ترتیب تاریخ
 • جستجو بر اساس موضوع
 • قانون صدور بلیت و جریمه کنسلی و استرداد و تعرفه های نرخی و .....
خرید و صدور اینترنتی بلیت هواپیما  خرید و صدور اینترنتی بلیت هواپیما

ترمینال ایران‌شهر ظرفیت فرودگاه امام را 22 برابر می‌کند

 خبر
 درباره ترمینال ایران‌شهر ظرفیت فرودگاه امام را 22 برابر می‌کند

ترمینال ایران‌شهر ظرفیت فرودگاه امام را 22 برابر می‌کند ...


فرودگاه امام خمینی در طول سال‌هایی که وارد شبکه پروازی شده است توانسته تأثیر مثبتی بر حمل‌ونقل هوایی ایران داشته باشد. این فرودگاه به‌عنوان سومین فرودگاه ازنظر نشست‌وبرخاست و جابجایی مسافر در ایران است.
این فرودگاه در آستانه برداشتن گام‌های نهایی راهی قرار دارد که به توسعه زیرساخت‌های این فرودگاه منجر خواهد کرد.
یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌هایی که در طول سال‌های گذشته فرودگاه و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با آن روبه‌رو بوده‌اند، بحث بالابودن تعداد مسافران در قیاس با ظرفیت مسافرگیری این فرودگاه بوده است. در حال حاضر ترمینال فعال فرودگاه امام خمینی (ره) سالانه ظرفیت حدوداً چهار تا پنج میلیون مسافر را دارد و این در حالی است که در طول سال‌های گذشته تعداد مسافران این فرودگاه به مرز ۱۰ میلیون نفر نزدیک شده‌اند، این موضوع باعث شده مسئولان فرودگاه امام خمینی (ره) باوجودآنکه این تقاضای سفر مدیریت کنند، اما نسبت به تقاضای بالای مسافران در سفرهای بین‌المللی و افزایش آن‌ها در سال‌های آینده نگران باشند.
ازاین‌رو طرح توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در حوزه هوانوردی در دستور کار قرارگرفته است و کار ساخت ترمینال‌های سلام و ایرانشهر با جدیتی قابل‌توجه پیگیری می‌شود.
ترمینال سلام به‌عنوان طرحی که در کوتاه‌مدت در دستور کار قرارگرفته، با وجود مشکلات و ابهام‌های موجود بار دیگر در مسیر ساخت با جدیت کار خود را دنبال می‌کند و طبق پیش‌بینی وزارت راه و شهرسازی می‌توان هم‌زمان با حج واجب سال آینده یعنی حوالی خردادماه سال ۱۳۹۷ از آن بهره‌برداری کرد.
باوجود اهمیت کار تکمیل فرودگاه سلام در ماه‌های آینده آنچه بیشترین اهمیت را در مسیر توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) دارد، ترمینال ایرانشهر خواهد بود. این ترمینال که در چند فاز ساخته‌شده و ظرفیت مسافرگیری ۱۱۰ میلیون نفری در سال را به فرودگاه امام خمینی (ره) اضافه می‌کند، باید از طریق مشارکت طرف‌های خارجی ساخته شود و ازاین‌رو کار طراحی نهایی آن برای ارائه به سرمایه‌گذاران بین‌المللی بسیار طولانی بود، اما طبق برآورد مشاور وزیر راه و شهرسازی امکان آن وجود دارد که در ابتدای سال آینده مناقصه آن برگزارشده و ساخت فاز ۱ این مجموعه نهایی شود.
با نهایی شدن انتخاب سرمایه‌گذار ترمینال ایرانشهر درنهایت ظرفیت مسافرپذیری فرودگاه امام خمینی (ره) به شکلی قابل‌توجه افزایش می‌یابد و با رساندن آن به مرز ۱۲۰ میلیون مسافر در سال که افزایشی حدوداً ۲۲ برابری را نشان می‌دهد امکان رقابت این فرودگاه با بزرگان این عرصه در جهان را فراهم خواهد کرد.


تاریخ خبر: یکشنبه 17 دی 1396
ساعت: 1:15:54 PM