• آخرین اخبار تخصصی صنعت حمل و نقل هوایی و گردشگری ایران
  • سرعت در پیدا کردن قوانین و بخشنامه ها
  • اطمینان از دیدن بخشنامه ها و عدم نگرانی از عدم دریافت بخشنامه توسط رایانامه
  • صرفه جویی در مصرف کاغذ
  • اولین وب سایت تخصصی بخشنامه های هواپیمایی ها در ایران
  • دسترسی همه پرسنل به بخشنامه ها بدون نیاز به ارسال برای تک تک آنها
  • حذف بایگانی دستی بخشنامه ها
  • دیدن بخشنامه هواپیمایی مورد نظر به ترتیب تاریخ
  • جستجو بر اساس موضوع
  • قانون صدور بلیت و جریمه کنسلی و استرداد و تعرفه های نرخی و .....
خرید و صدور اینترنتی بلیت هواپیما

خلبانان لوفت‌هانزا رای به اعتصاب دادند

  خبر
 درباره خلبانان لوفت‌هانزا رای به اعتصاب دادند

خلبانان لوفت‌هانزا رای به اعتصاب دادند ...

انتظار می‌رود که بزودی حدود پنج هزار خلبان لوفت‌هانزا دست از کار بکشند اما این عمل هنوز قطعی نشده است.

مارسل گرولز، یکی از مقامات اتحادیه خلبانان روز پنجشنبه ۲۸ ژوئیه به تارنمای"اشپیگل" گفته بود اگر اکثریت خلبانان موافق اعتصاب باشند، این بدان معنا نیست که فورا اعتصاب صورت خواهد گرفت.

گرولز اما تاکید کرد اگر مدیریت لوفت‌هانزا پیشنهادهای خوبی ارائه کند، خلبان‌ها ممکن است دست به این اقدام نزنند، در غیر این صورت چاره‌ای جز اعتصاب وجود ندارد.

خلبانان لوفت‌هانزا چه می‌خواهند؟

خلبانان خواهان دستمزد بیشتر و انطباق افزایش دستمزدها با میزان رشد تورم هستند. به گفته گرولز خلبانان امسال خواهان پنج و نیم درصد حقوق و مزایای بیشتر شدند و همچنین تاکید کردند که افزایش حقوق آنها باید در تناسب با میزان رشد تورم انجام گیرد و مکانیسم اتوماتیکی برای جبران تورم در تعرفه‌های حقوقی باید در نظر گرفته شود.

مذاکرات بین خلبانان و شرکت لوفت‌هانزا هنوز ادامه دارد. اما این مذاکرات پس از شش دور هنوز به نتیجه‌ای نرسیده اما هر دو طرف تمایل خود را برای دستیابی به توافق مورد تاکید قرار داده‌اند.

میشائیل نیگه‌مان، مدیر امور اداری لوفت‌هانزا به روزنامه آلمانی "بیلد آم زونتاگ" گفته است از آنجایی که مذاکرات تاکنون به صورت سازنده انجام شده شرکت لوفت‌هانزا بر سر یک توافق سریع تاکید می‌کند. این مقام لوفت‌هانزا همچنین گفته است که میان خلبانان و لوفت‌هانزا اختلاف شدید نیست.

سخنگوی اتحادیه کارکنان بخش خدمات عمومی آلمان، "وردی" (ver.di) هم گفته است که در هفته آینده هیچ اعتصابی وجود نخواهد داشت. مذاکرات ادامه خواهد داشت و او امیدوار است که کارفرمایان پیشنهاد خوب و نهایی را ارائه دهند تا اختلاف بر سر میز مذاکره حل شود.

اما نتیجه‌بخش بودن این مذاکرات به رغم‌ این خوشبینی‌ها هنوز قطعی نیست. روز چهارشنبه ۲۷ ژوئیه مذاکرات بر سر تعرفه‌های حقوقی و افزایش حقوق حدود ۲۰هزار پرسنل زمینی لوفت‌هانزا بدون نتیجه ماند. پرسنل زمینی هفته گذشته اعتصاب کردند و در پی آن صدها پرواز لوفت‌هانزا لغو شدند.


تاریخ خبر: یکشنبه 09 امرداد 1401
ساعت: 6:22:26 PM