• آخرین اخبار تخصصی صنعت حمل و نقل هوایی و گردشگری ایران
  • سرعت در پیدا کردن قوانین و بخشنامه ها
  • اطمینان از دیدن بخشنامه ها و عدم نگرانی از عدم دریافت بخشنامه توسط رایانامه
  • صرفه جویی در مصرف کاغذ
  • اولین وب سایت تخصصی بخشنامه های هواپیمایی ها در ایران
  • دسترسی همه پرسنل به بخشنامه ها بدون نیاز به ارسال برای تک تک آنها
  • حذف بایگانی دستی بخشنامه ها
  • دیدن بخشنامه هواپیمایی مورد نظر به ترتیب تاریخ
  • جستجو بر اساس موضوع
  • قانون صدور بلیت و جریمه کنسلی و استرداد و تعرفه های نرخی و .....
خرید و صدور اینترنتی بلیت هواپیما

حضور صدها نیروی کمکی خارجی در فرودگاه‌های آلمان

  خبر
 درباره حضور صدها نیروی کمکی خارجی در فرودگاه‌های آلمان

حضور صدها نیروی کمکی خارجی در فرودگاه‌های آلمان ...


بسیاری از فرودگاه‌های آلمان دچار کمبود پرسنل شده‌اند و این موضوع به شکل‌گیری صف‌های طولانی از مسافران منجر شده است. قرار است صدها نیروی کمکی از دیگر کشورها وارد آلمان شوند. احتمال از سرگیری اعتصاب‌ها نیز وجود دارد.


از آنجا که فرودگاه‌ها و خطوط هوایی آلمان در دوره پاندمی کرونا به کاهش پرسنل خود روی آوردند، بسیاری از فرودگاه‌ها در تعطیلات تابستانی امسال دچار هرج‌ومرج شده‌اند. حال به زودی قرار است با ورود صدها نیروی کمکی از خارج از کشور این کمبود جبران شود.

به کانال تلگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

توماس ریشتر، رئیس هیأت مدیره کارفرمایان خدمات پرسنل زمینی ترافیک هوایی آلمان در این رابطه گفته که "تا اواسط ماه اوت ۲۵۰ نیروی خارجی" وارد این کشور می‌شوند. این نیروهای کمکی در فرودگاه‌های مونیخ، نورنبرگ و فرانکفورت به کار گرفته خواهند شد. او افزود که روند ورود این نیروها "مراحل پایانی" خود را طی می‌کند اما هنوز موانع اداری در این زمینه وجود دارد.

دولت آلمان در ماه ژوئن امکان استخدام نیروهای کمکی از کشورهای ثالث، به طور عمده از ترکیه را امکان‌پذیر ساخت. این نیروها اما باید مورد آزمون کاری و امنیتی قرار گیرند.

رالف بایزل، مدیرکل اتحادیه فرودگاه‌ها در این رابطه گفته که نیاز فوری به استخدام این پرسنل می‌تواند از طریق آزمون مؤثرتر و کوتاه‌تر صورت گیرد تا بدین‌گونه، فرایند استخدام "تسریع گردد، بدون اینکه از استانداردهای امنیتی صرف‌نظر شود."

تداوم مبارزه کاری کارکنان زمینی لوفت‌هانزا

حل و فصل پروازهای بی‌دردسر در ماه جاری تنها منوط به ورود نیروی کمکی نیست، زیرا پرسنل زمینی خطوط هواپیمایی لوفت‌هانزا هنوز در مبارزه کاری خود برای حقوق بیشتر به سر می‌برند.

یک هفته پیش پرسنل زمینی لوفت‌هانزا در فرانکفورت و مونیخ دست به اعتصابی ۲۴ ساعته زدند. در پی آن یک هزار پرواز لغو شدند و ۱۳۴هزار مسافر بلاتکلیف ماندند.

اکثریت اعضای سندیکای خلبان لوفت‌هانزا اکثریت اعضای سندیکای خلبان لوفت‌هانزا "کوک‌پیت" به مبارزه کاری و احتمال اعتصاب رأی داده‌اند:

حال، امروز چهارشنبه سوم اوت قرار است هیأت‌های نمایندگی لوفت‌هانزا و اتحادیه کارکنان حوزه خدمات "وردی" سومین دور از مذاکرات خود را آغاز کنند.

این اتحادیه سندیکاها خواستار ۹،۵ درصد دستمزد بیشتر برای حدود ۲۰ هزار پرسنل است که حداقل آن باید ۳۵۰ یورو در ماه باشد. در صورت عدم توافق میان طرفین، اتحادیه تهدید به اعتصاب‌های دیگر کرده است.
ده است.


تاریخ خبر: چهار‌شنبه 12 امرداد 1401
ساعت: 5:23:27 PM