Xخرید آنلاین بلیت هواپیما
 • آخرین اخبار تخصصی صنعت حمل و نقل هوایی و گردشگری ایران
 • سرعت در پیدا کردن قوانین و بخشنامه ها
 • اطمینان از دیدن بخشنامه ها و عدم نگرانی از عدم دریافت بخشنامه توسط رایانامه
 • صرفه جویی در مصرف کاغذ
 • اولین وب سایت تخصصی بخشنامه های هواپیمایی ها در ایران
 • دسترسی همه پرسنل به بخشنامه ها بدون نیاز به ارسال برای تک تک آنها
 • حذف بایگانی دستی بخشنامه ها
 • دیدن بخشنامه هواپیمایی مورد نظر به ترتیب تاریخ
 • جستجو بر اساس موضوع
 • قانون صدور بلیت و جریمه کنسلی و استرداد و تعرفه های نرخی و .....
خرید و صدور اینترنتی بلیت هواپیما  خرید و صدور اینترنتی بلیت هواپیما

عدم امکان پذیرش هواپیماهای پهن‌پیکر در فرودگاه سنندج

 خبر
 درباره عدم امکان پذیرش هواپیماهای پهن‌پیکر در فرودگاه سنندج

عدم امکان پذیرش هواپیماهای پهن‌پیکر در فرودگاه سنندج ...

به گزارش ایرنا، محسن سیف زاده روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: بدلیل قرار گرفتن 2 رشته کوه مرتفع آوالان و خلیجیان در اطراف این فرودگاه، فرود هواپیماها باید با شیب بیشتر از چهار درجه صورت گیرد که این کار برای هواپیماهای پهن پیکر مشکل است.
وی با اشاره به اینکه شیب استاندارد فرود هواپیما در فرودگاه ها سه تا سه و نیم درجه است، افزود: برای رفع این مشکل بیشتر شرکت های هوایپمایی فعال در این فرودگاه از هواپیماهای متوسط و کوچک ATR و فوکر 100 استفاده می کنند.
سیف زاده تاکید کرد: این فرودگاه به جدیدترین تجهیزات حوزه ناوبری در سطح کشور مجهز شده است و وسایل مورد استفاده ارتباطی و هواشناسی در آن با فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) برابری می کند.
وی با اشاره به عدم انجام پروازهای بین المللی این فرودگاه گفت: پروازهای سنندج به سلیمانه عراق که در گذشته انجام می شد بدلیلی متوقف شده بود ولی در حال پیگیری برای برقراری این پرواز هستیم.
**افزایش پروازها در برنامه زمستانی فرودگاه سنندج
مدیرکل فرودگاه استان کردستان گفت: در برنامه زمستانی پروازهای فرودگاه سنندج 6 پرواز (3 پرواز رفت و 3 پرواز برگشت) اضافه شد و در حال انجام است.
وی یادآور شد: هم اکنون سه شرکت هواپیمایی آسمان، ایران ایر و قشم ایر در برنامه زمستانی این فرودگاه فعالیت می کنند و با افزایش این سه پرواز، 12 پرواز (24 پرواز رفت و برگشت) در این فرودگاه به مقصد تهران انجام می شود.
سیف زاده با اشاره به اینکه امسال در روزهای سه شنبه و پنجشنبه از فرودگاه سنندج پروازی صورت نمی گرفت، افزود: از این هفته 2 پرواز در روز سه شنبه و یک پرواز نیز در روز پنجشنبه از این فرودگاه انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: شرکت آسمان روز سه شنبه ساعت 6:20 صبح از تهران به مقصد سنندج پرواز خواهد داشت و ساعت هشت صبح نیز از سنندج به مقصد تهران باز می گردد.
او با بیان اینکه پرواز دیگر روز سه شنبه را شرکت قشم ایر انجام می دهد، گفت: ساعت 11:30 سه شنبه پرواز از تهران به مقصد سنندج و پرواز بالعکس نیز ساعت 13 از سنندج به مقصد تهران انجام می شود.
مدیرکل فرودگاه های استان کردستان با بیان اینکه شرکت آسمان برای روز پنجشنبه ساعت 10:40 از تهران به مقصد سنندج پرواز خود را دایر کرده است، اضافه کرد: پرواز بالعکس ساعت 12:15 ظهر همان روز از مبدا سنندج انجام می شود.
به گفته سیف زاده، در برنامه زمستانی این فرودگاه هر روز به غیر از پنجشنبه و جمعه 2 پرواز (چهار پرواز رفت و برگشت) در فرودگاه سنندج انجام می گیرد.
**روند احداث فرودگاه سقز از ابتدای سال 97 شروع می شود
مدیرکل فرودگاه های استان کردستان گفت: علاوه بر فرودگاه سنندج، کردستان دارای یک فرودگاه در دست ساخت در شهرستان سقز است که در پنج کیلومتری جاده سقز - مریوان قرار دارد.
سیف زاده افزود: روند احداث این فرودگاه از مدتی قبل بدلیل مشکلاتی تعطیل شده بود که اخیرا با برگزاری مناقصه جدید، بزودی پیمانکار آن مشخص می شود و مراحل تجهیز کارگاه و احداث آن در ابتدای سال 97 شروع خواهد شد.


تاریخ خبر: پنجشنبه 19 بهمن 1396
ساعت: 10:40:02 AM